facebook
×
mielno
MIELNO.COM - Online-Verzeichnis Stadt

Mielno Points of Interest

Rzeźba jelenia - Znajduje się  przed Urzędem Gminy, przy ul. Chrobrego 10 w Mielnie. Ufundowana w okresie międzywojennym przez jednego z ziemian na pamiątkę udanego polowania. Rzeźba przedstawia metalową figurę jelenia naturalnej wielkości, umieszczonej na niskim betonowym postumencie. Dla mieszkańców i gości Mielna stanowi "logo" miejscowości. Figuruje na widokówkach i jest miejscem, gdzie robi się pamiątkowe fotografie.

Promenada Przyjaźni - równoległa do plaży, została zbudowana na początku XX w. by umocnić brzeg. Ciągnie się począwszy od ul. 1 Maja aż do samego Unieścia.

Bunkry
- około 500 m na zachód od centrum Mielna, zbudowano dwa betonowe bunkry. Ich przeznaczenie nie zostało ściśle ustalone. Najczęściej mówi się, że była to prochownia lub stanowisko obserwacyjne jednostki wojskowej w Unieściu.

Pomnik Lotników - znajduje się na nadmorskiej promenadzie w Mielnie. Na jego obu stronach są biało-czerwone szachownice, a ponadto na stronie zachodniej znajduje się mosiężna tablica z oznaką pilota napisem "Pamięć Lotnikom kpt. Pilot inż. Jan Kozyra, por. pilot inż. Ryszard Duro, poległy tragicznie 7 września 1987 roku koledzy z J. W. 5069"

Stadion sportowy i hala sportowa w Mielnie  Stadion mieści się przy ul. Mickiewicza 3. Jest to pełno wymiarowe boisko piłki nożnej z trybuną na około 250 miejsc od strony wschodniej. Hala znajduje się przy ul. Lechitów, ma wymiary 40 x 30 m, istnieje od 1993 r.
  
Obelisk trzydziestolecia - stanowi pokaźny blok kamienno-betonowy, na którym znajduje się kompozycja trzech głazów i płyt z napisem "W 30-lecie powrotu do Macierzy - Żołnierze - Społeczeństwu - Mielno 1975 r."
  
Przystań rybacka w Unieściu - znajduje się na brzegu Morza Bałtyckiego, przy zakończeniu ul. Rybackiej. Kilkadziesiąt metrów w morzu jest betonowy postument stanowiący element wyciągu łodzi. Stacjonuje tam łodzie rybackie.
  
Fontanna mieleńska
- znajduje się przy ul. Kościuszki -  doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks na jednej z ławeczek znajdujących się na tzw. ryneczku.
  
Rejsy po jeziorze Jamno łodzią Wikingów - przystań zlokalizowana na ul. Orła Białego - vis a vis Apteki Melisa. Kursuje codziennie w godz. 10.00 - 20.00.

Muszla Koncertowa - znajduje się w mieleńskim parku nadmorskim, w sąsiedztwie dyskoteki Miami, Hotelu Meduza i Hotelu Floryn. Muszla ma wysokość 4 m i szerokość 12 m. W parku znajduje się średniej wielkości oczko wodne obmurowane kamieniami. Latem to miejsce nabiera kolorytu i odbywa się tutaj wiele imprez plenerowych.
  
Kościół gotycki z XV wieku - Znajduje się przy ul. Kościelnej 11, ok. kilometra na zachód od centrum Mielna. Stoi na niewielkim wzniesieniu. Wcześniej samo wzgórze było przypuszczalnie pogańskim miejscem kultowym. Wskazują na to znalezione w pobliżu Kościoła urny z popiołami. Kościół pochodzi z XV wieku, wieża z XVI wieku. Kilkakrotnie był przebudowywany, jednak zachował gotycki styl. Jest murowany z cegły i kamienia polnego. W zewnętrznych murach kościoła dość liczne kamienie, nieco obrobione, przedstawiające lub przypominające postacie ludzkie. Kościół posiada ciekawe witraże. Obok kościoła znajduje się Figura Jezusa Chrystusa i Figura Matki Boskiej.